ERKEN SEÇİM : SEÇİMLERDEN SEÇİM BEĞEN

Son 1 yıldır yakın çevreme erken seçim olacağından bahsediyordum. Tarih olarak da 2021 yılının Haziran veyahut Kasım Ayında olacağından bahsediyordum. Tabii ki çoğu saçmalama niye seçim yapılsın kendilerini neden riske atsınlar şeklinde bana çıkışıyordu halen de çıkışıyorlar. Ancak ülkemizde en başlıca sebeplerden ekonomi ardından son dönemlerdeki derin devlet ve mafya ilişkisinin ayyuka çıkmasıyla bu siyaset ortamının bu nedenleri kaldıramayacağını ön görüyorum.

Haziran ayı için seçim günü geçmiş bulunmakta. DEVA ve Gelecek partileri Haziran ayında olacağını ön görecek şekilde bir baskın seçim yapılacağını düşündüğü için aceleyle il ve ilçelerde yapılanmaya başladılar. Ancak pandemi ve ekonomi süreci buna izin vermedi. Artan vakalar, yükselen kur…

*

Günden güne maalesef ki ülkemizde intihar haberleri alıyoruz. Haftada 2 defa Sedat Peker videoları izliyoruz. Mafya, derin devlet ilişkisini anlatıyor bizlerde trajikomik bir biçimde patlamış mısırlarımızı alıp hayretle izliyoruz (!). Bir yandan alışık olmadığımız şekilde yürekli bir savcımız çıkıyor. Viranşehir ilçesinin Cumhuriyet Savcısı Eyüp Akbulut inanılmaz bir cesaretle 30 dakikalık bir videoyla pandemi sürecindeki hukuka aykırı davranışları anlatıyor. Ee tabii ki görevinden uzaklaştırılıyor. Pandeminin başından beri her Twitter, Instagram postunun altında tartışıyorum bu durumu. Tabii ki alanım hukuk değil ancak Türk Ceza Kanunu’nu veya Anayasayı bilmek için illaki hukukçu olacak değilsiniz değil mi? İnsanların haklarını ve özgürlüklerini bilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bir genelge anayasadan üstün olamaz…!

**

2021 Ocak ayında İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener çıkıp dedi ki Haziran’da seçim görüyorum. Tabii ki söylediği gibi olacaktı ancak işler hükümetin istediği gibi gitmedi. Şu an da ön görüm Turizm sezonundan beklentiyle beraber gelecek dövizlerin piyasayı rahatlatacağını düşündükleri ancak işlerin istediği gibi gideceğini düşünmüyorum. Nedeni ise bu ekonomiyi 1 turizm sezonu rahatlatamaz hele ki 17 günlük kapanma sürecinde ne kadar kapanmamış olsak da birçok küçük esnaf çalışmadı ve borçlar birikti. Esnafın 1 gün kapanması demek evine 1 gün ekmek götürememesi demek. 17 gün esnaf evine ekmek götüremedi. 17 gün işçiler evine ekmek götüremedi. Birçok firma 17 günde battı. Birçok insan 17 günde işsiz kaldı. Türkiye’deki bu tarz durumların etkileri yaklaşık 1 ile 2 ay arasında tam etkisini gösteriyor. Şimdi hükümet diyor ki bizler turizmle rahatlayacağız. DAMAT Berat Albayrak’ın ekonomi toplantısının birinde bir sözü vardı “ÇOOOK BEKLERSİNİZ :D” şeklinde. Kesinlikle bu ekonomi sadece 1 Turizm sezonuyla rahatlamaz, rahatlayamaz ve kapıda olan erken seçimi beraberinde getirir. Yatırımcılar ekonomik ve hukuki anlamda parasını güvenebileceği ülkelere yatırır Türkiye sizce böyle bir ülke mi?

Son olarak 22 Mayıs 2021 Tarihinde Kemal Kılıçdaroğlu da beni haklı çıkararak Sonbahar aylarında erken seçim beklediğini öne sürmüştür. Bu da benim erken seçim teorilerimi tekrar kanıtlayacak dereceye getirmektedir.

YOLCUDUR ABBAAS BAĞLASAN DURMAZ!!

***

YiğitHAN
Bu alana reklam verebilirsiniz!